Konference učIT jinak

Druhý květnový víkend sice patřil maminkám a jejich svátku (doufáme, že jste na svoje maminky nezapomněli), ale také několika konferencím pro učitele informatiky, správce sítě a různé nadšence do vzdělávání. Na učIT jinak jsme se Akademií programování zastavili. A bylo to báječné. Co se dělo? Reportáž vám podá Pavla Randáková, specialistka na vzdělávání mládežev Czechitas.

Abych pravdu řekla, nevím, jak si představujete moji práci (a její náplň). Možná mě vidíte, jak běhám po světě s roboty a zkouším pořád nějaké nové technologie, hraju si s virtuální realitou a 3D tiskárnami. Nebo si naopak myslíte, že sedím osm hodin v práci, pak zaklapnu notebook a jdu domů. Pravda je tak někde na půli cesty. V kanceláři trávím spoustu času, ale mnoho jej prosedím u různých hraček nebo třeba ve vlaku cestou na workshopy, konference a přednášky. A přesně takhle “mimo-kancelářsky” probíhal i pátek 11. května a následující sobota 12. května, kdy jsem měla potřebu rozčtvrtit se a být všude, protože v Praze to žilo (a to už se vyplatí dojet z Brna 🙂 ).

Probíhala konference pro učitele informatiky (a správce sítí) učIT jinak, již pořádala Jednota školských informatiků. Myslím, že není způsob, jak téhle partě lidí dostatečně poděkovat, jelikož celá konference byla úžasná. Představte si událost plnou učitelů. A zároveň událost plnou informatiků, nadšenců a tak trošku bláznů – v tom nejlepším slova smyslu. Všichni tihle lidé se přesunuli do Holešovic a vyměňovali si své poznatky z výuky informatiky, dávali si tipy na online i offline hry či představovali deskovky pro rozvoj (nejen) logického myšlení. S Kačkou Parvonič jsme se podívali na řešení problémů, Martin Capay nás učil, jak se dotknout informatiky bez použití moderních technologií, takže jsme dostali super tipy i třeba na naše příměstské tábory. Na ty jsme samozřejmě všechny pozvali – nemůžeme se léta plného informatiky dočkat.

A co ty? Už máš podanou přihlášku na příměstský tábor? 🙂